Ideální algoritmy

Z Matfyzácká kuchařka
Přejít na: navigace, hledání


Níže naleznete několik doporučených tras, které se vám pravděpodobně budou hodit. Pokud máte času nazbyt a pro strach uděláno, nebojte se experimentovat a nalézt si vaši vlastní optimální trasu.

V následujících doporučených cestách pomocí MHD je použito toto značení:


M C (X → Y) metro, trasa C, z X do Y,
T 8, 24 (X → Y)/2 tramvaje číslo 8 a 24 z X do Y a jsou to dvě zastávky,
B 201 (X → Y)/2 autobus číslo 201, zbytek jako u tramvaje,
V 221 (X → Y) vlak na trati 221 z X do Y.


Cesty od Koleje 17. listopadu k budovám fakulty

Vaše cesty z koleje zpravidla povedou přes Nádraží Holešovice, kam se pomocí MHD lze dostat dvěma způsoby, a tedy můžete použít následující substituci: B 201 (Kuchyňka → Nádrhol)/2 = B 112 (Pelc Tyrolka → Povltavská)/1, T 17 (Trojská → Nádrhol (sever))/1 = B 112 (Pelc Tyrolka → Povltavská)/1, B 112 (Trojská → Nádrhol (jih))/1. Nověji je téměř vždy výhodnější jít pěšky po mostě a na první křižovatce doprava až k Nádrholu. Krom toho, že časový rozptyl je minimální a spolehlivost maximální, tak na metro přijdete ze strany, která bude poté na Pavláku/Florenci nejblíže výstupu. Pokud nepotřebujete na metro, ale směrem na Štrosmajerák, vyplatí se jít pěšky na Trojskou (do 10 min).

Troja (fyzika – učebny T): Pěšky po chodníku směrem k mostu, projít pod mostem do nízké modrošedé budovy spojené s věžákem stejné barvy.

Troja (angličtina – učebny V): Pěšky po chodníku směrem k mostu, před ním zleva obejít parkoviště-vrakoviště, projít pod mostem a rovně do nízké budovy nespojené s věžákem stejné barvy.

Karlín: B 201 (Kuchyňka → Nádrhol)/2, M C (Nádrhol → Florenc), T 3, 8, 24 (Florenc → Křižíkova)/2, přejít ulici, budova naproti, nebo i pěšky z Florence. Tato volba je průměrně nejlepší, nicméně s relativně velkým rozptylem.

Alternativně lze zvolit cestu pouze s jedním přestupem přes Bulovku, tj. B 201 (Kuchyňka → Bulovka)/3, T 3, 24 (Bulovka → Křižíkova)/8. Budova je pár desítek metrů za zastávkou po pravé straně.

Pěkná a rychlá je i cesta na kole podél řeky: po cyklotrase A2 od kolejí směrem na Palmovku přes Thomayerovy sady a Rohanský ostrov do Karlína. Ve dvoře budovy MFF je použitelný stojan. Přístup do dvora je druhými vraty, zvoňte na vrátnici.

Karlov: B 201 (Kuchyňka → Nádrhol)/2, M C (Nádrhol → Pavlák), vylézt směr ulice Na Bojišti, přejít po semaforech magistrálu, projít kousek po její pravé straně nahoru směrem k Vyšehradu, zahnout doprava (ulice Na Bojišti), na konci doleva, pořád rovně, poslední dvě budovy na pravé straně jsou budovy Ke Karlovu 3 a 5 (v opačném pořadí). Z Pavláku lze též jet jednu zastávku autobusem 148 do zastávky Dětská nemocnice Karlov a tím se přiblížit ke škole.

Malá Strana: Existuje několik možností, jak se tam pomocí autobusu, metra a tramvaje dostat. Asi nejrychlejší z nich je dostat se pomocí autobusu 112 nebo pěšky na zastávku Trojská a odtud T 17 (Trojská → Čechův most)/6, T 15 (Čechův most → Malostranské náměstí)/2.

V závislosti na denní době a ročním období časově ekvivalentní, či trochu pomalejší spojení je pomocí metra, a to B 201 (Kuchyňka → Nádrhol)/2 (nebo pěšky), M C (Nádrhol → Muzeum), M A (Muzeum → Malostranská), T 12, 15, 20, 22, 23 (Malostranská → Malostranské náměstí)/1.

Pokud neradi přestupujete a nikam nespěcháte, můžete se svézt z Holešovic až na Malou Stranu pomocí tramvaje číslo 12. Doporučujeme přibalit svačinu a dostatečně tlustou knížku.

Mnohdy je ale doprava kolem Malostranské zkolabovaná, tudíž je občas lepší jít z Malostranské (častěji na Malostranskou) pěšky, můžete přitom projít Valdštejnskou zahradou.

Taky je možné využít kolo: pokud nechcete kopírovat trasu tramvají 12 nebo 17, můžete se vydat po cyklostezce směrem k zoo, Trojskou lávkou (resp. přívozem na jejím místě) projdete do Stromovky a nahoru do Letenského parku. Nakonec sjedete Chotkovy sady a cesta vpravo před Malostranskou vede až na náměstí před školou. Kola se parkují v chodbě vlevo (u automatů) nebo ve dvoře.

Hostivař: B 201 (Kuchyňka → Nádrhol)/2, M C (Nádrhol → Hlavák), V 221 (Hlavák → Hostivař) - vlak jezdí pod krycím názvem S9, pěšky po silnici podél trati směrem na Benešov, dokud zpoza paneláků nevykoukne SCUK, nebo kolem rybníka dolů a sídlištěm k SCUKu. Alternativně pěšky přes silnici a dolů na konečnou tram a B 125 (Nádr. Hostivař → Gercenova)/1.

Nebo: B 201 (Kuchyňka → Nádrhol)/2, M C (Nádrhol → Muzeum), M A (Muzeum → Skalka), B 125 (Skalka → Gercenova)/7, příčnou ulicí (to je Gercenova), vlevo kolem nákupního střediska.

Nebo: B 201 (Kuchyňka → Střížkov)/7, B 183 (Střížkov → Gercenova)/18. Tato varianta je spolehlivá především mimo špičku.

Cesty mezi jednotlivými budovami fakulty

Karlov – Karlín: Pěšky na Pavlák, M C (Pavlák → Florenc), T 3, 8, 24 (Florenc → Křižíkova)/2, přejít ulici a vejít dovnitř.

Troja – kamkoliv: Jako z koleje.

Karlov – Malá Strana: Pěšky celou ulicí Ke Karlovu, až dojdete k tramvajovým kolejím, pak vlevo a za další křižovatkou na pravé straně je zastávka Štěpánská, T 22, 23 (Štěpánská → Malostranské náměstí)/6. Cestu si můžete zkrátit přes Kateřinskou zahradu. Bojíte-li se jít na Štěpánskou, tak pěšky na Pavlák a T 22, 23 (Pavlák → Malostranské náměstí)/7. Hlavně na Pavláku nepodlehněte nacvičené cestě do metra.

Karlín – Malá Strana: M B (Křižíkova → Národní třída), T 22, 23 (Národní třída → Malostranské náměstí)/4.

Nebo: T 8 (Křižíkova → Náměstí Republiky)/4, T 15 (Náměstí Republiky → Malostranské náměstí)/4.

Nebo: M B (Křižíkova → Můstek), M A (Můstek → Malostranská), T 12, 15, 20, 22, 23 (Malostranská → Malostranské náměstí)/1. Často rychlejší než výše uvedené pokud nejede správná tramvaj a opravdu spěcháte (seběhnete schody, proběhnete přestup na metro A, vyběhnete schody). Takto se dá nejlépe jezdit, pokud přebíháte mezi oběma budovani o 10 min přestávce, na další hodinu přijdete většinou o cca 10 min později.