Nefakultní budovy

Z Matfyzácká kuchařka
Přejít na: navigace, hledání


Kromě budov, ve kterých probíhá výuka těch podřadnějších předmětů, jako je matematická analýza, navštívíte i budovy jiné. Nejdůležitější z nich je SCUK Hostivař, kde probíhá většina tělocviků. Dalšími budovami jsou například Karolinum – historické sídlo univerzity, které navštívíte při imatrikulaci – a nebo loděnice v Malé Chuchli, kde probíhá výuka kanoistiky.

SCUK (Sportovní centrum UK) Hostivař

Adresa budovy Bruslařská 10

Praha 10 - Hostivař

Posluchárny Žádné, pouze spousta tělocvičen, sálů, hřišť, posilovna, bazén, sauna, ...
Osazensvo Tělocvikáři

V prvním patře (to je to, do kterého vejdete hlavním vchodem) této budovy sídlí katedry tělesné výchovy (KTV) několika fakult. Zajišťují výuku tělocviku a starají se o příležitosti ke sportování. Naše KTV je samozřejmě ta úplně vzadu.

Pokud hledáte šatny, u většiny sportů půjdete správně, když za vchodem sejdete po schodech a dáte se do chodby vlevo (dámské jsou pak vpravo, pánské vlevo). Na bazén si oproti ISICu vyzvedněte visací zámeček u okýnka pod schody a jděte do šaten za okýnkem. Na ostatní sporty byste měli mít zámek vlastní.

Tato budova, nebo spíše její umístění, se stane důvodem, proč budou někteří z vás nenávidět tělesnou výchovu. Budova se totiž nachází na opačném konci Prahy než zbytek matfyzáckého světa.

Karolinum (rektorát UK)

Adresa budovy Ovocný trh 3-5

Praha 1

Posluchárny Zelená, modrá a spousta dalších seminárních místností
Osazensvo Byrokraté

Rektorát fakultě pochopitelně nepatří. Je to něco jako náš děkanát, ale „o patro výš“. Ve staroslavném Karolinu se konají dva obřady ohraničující studium: imatrikulace (tu může zažít každý) a promoce (tu jenom ti vytrvalí).

Imatrikulace je slavnostní přijímání do stavu studentského (neméně důležité je však přijímání do stavu matfyzáckého, které vás čeká v rámci Beánie). Neodmyslitelnou součástí imatrikulace je dobloudění do Karolina na vlastní pěst, hrstka lidí pravidelně dorazí pozdě. Vyrazte z domova (či z koleje) raději o několik hodin dříve, a pokud už opravdu nevíte jak vchod do Karolina najít, zkuste chodit dokola kolem Stavovského divadla. Jistě vám přijde něco nápadné.

Loděnice Malá Chuchle

Adresa budovy Strakonická

Praha 5 - Malá Chuchle

Posluchárny Žádné, pouze kanoistický areál
Osazensvo Tělocvikáři

Na ty, kteří si zapíší kanoistiku, čeká první měsíc zimního semestru a poslední měsíc(e) semestru letního dojíždění do Malé Chuchle (v zimě se s kajaky nacpete mezi plavce do bazénu v Hostivaři). I když se to tak nezdá, Malá Chuchle je ještě v pásmu MHD, na které vám stačí lítačka. Nejlepší (a snad jediné rozumné) spojení je autobusem ze Smíchovského nádraží. Po vystoupení z autobusu na zastávce Malá Chuchle je (při příjezdu od Smíchovského nádraží) nutné podejít podchodem silnici, pokračovat rovně až k řece a vejít do budovy s modrým plotem, která se nachází na pravé straně. Cyklisté můžou ze Smíchovského nádraží využít též cyklostezku, která vede proti proudu Vltavy až k loděnici. Při první cestě je ale vhodné mít s sebou někoho, kdo ví, jak loděnice vypadá.


V loděnici jsou uskladněny kanoe, rychlostní kajaky a veslice, vše je možné půjčit a vyzkoušet po domluvě s tělocvikářem.