Nejdůležitější menzy

Z Matfyzácká kuchařka
Přejít na: navigace, hledání


Menzy jsou naše školní jídelny. Jídla se zde platí studentským průkazem, na který je tedy nutné nabít si v menze peníze. Při první návštěvě je navíc nutné se registrovat (tato registrace je poté platná napříč menzami UK). Navíc je možné si díky tomuto účtu zaplatit jídla předem přes webovou aplikaci nebo dotykové obrazovky v jednotlivých menzách (alespoň den předem, systém je samozřejmě nekompatibilní s ostatními na UK). V případě, že jdete na blind, se budete muset spokojit s tím, co ještě zbylo.

Cena hlavního jídla pro studenty bývá 50-80 Kč. Většinou jsou v menze 4 jídla (alespoň jedno vždy bezmasé) a polévka (jednotná cena 9,20 Kč), často se ale v nabídce objeví i „luxusnejší“ jídla, za která si trochu připlatíte. O sobotách a nedělích nevaří žádná menza. Další možností stravování je kupování dotovaných baget (za poměrně lidové ceny) na vrátnicích kolejí, menz a ve vybraných budovách fakulty.

Menza 17. listopadu

Momentálně je uzavřena a nahrazena automatem na jídlo v přízemí budovy A, který ale poskytuje dost špatné služby. Kdysi tu fungoval i bufet, ale byl zrušen. Ani se není moc co divit, vzhledem k jeho cenám, otevírací době a ochotě obsluhy.

Až bude menza otevřena, najdete ji v podzemí budovy A (od vrátnice po schodech dolů a doprava).

Albertov (Albertov 7)

Nachází se pod budovami na Karlově, což ocení obzvláště matematici (v prváku) a fyzici. Ačkoliv fronty bývají dlouhé, tak kupodivu celkem rychle ubývají a většinou nebývá problém se sezením.

Z obou fakultních budov na Karlově se k této menze dostanete nejrychleji cestou mezi těmito budovami, kdy půjdete pořád rovně, dokud po pravé straně neuvidíte lepší kůlnu s nápisem Menza.

Budeč (Wenzigova 20)

Další z menz na Karlově. Je znatelně menší než ta na Albertově, takže ve špatný čas může být trochu problém s místem, nicméně to je vykoupeno tím, že tam o něco lépe vaří a navíc v nedávno zrekonstruovaných prostorách.

Nejrychlejší cesta z obou budov je směrem k Nuselskému mostu (tj. od fakulty doprava, na konci ulice doleva), kde podchodem přejdete pod magistrálou, pak doleva a na nejbližší křižovatce doprava. Další možností je vydat se z budov doleva a poté na křižovatce s Wenzingovou ulicí doprava. Menza se nachází na konci ulice.

Jednota (Opletalova 38)

Často velké, ale rychle ubíhající fronty. Vaří poměrně dobře, matfyzáci tam jezdí hlavně z Karlína, nebo se tu stavují při cestě na Karlov. Je navíc velmi prostorná, a díky tomu se u jídla většinou nemusíte mačkat s cizími lidmi.

Od Florence se k ní dostanete tak, že dojedete tramvají na Masarykovo nádraží, půjdete ve směru tramvaje, na první křižovatce zahnete doleva a pak doprava do Opletalovy ulice. Menza se nachází po levé straně téměř na začátku ulice. Nebo vystupte z metra na Hlavním nádraží a vydejte se doprava dolů přes Šervůd, až dojdete na křižovatku. Tam přejděte a pokračujte rovně. Menza je na pravé straně ulice.

Arnošta z Pardubic (Voršilská 1)

Menza je kvůli rekonstrukci uzavřena.

Z Malostranského náměstí jeďte tramvají 22 na stanici Národní divadlo. Dále po směru tramvaje první ulicí vpravo, za první „křižovatkou“ je dům s velkými dřevěnými dveřmi a za nimi se skrývá menza.

Z Národní třídy (tram či metro B) se vydejte do ulice Ostrovní (z metra rovně přes koleje a hned za tramvajovou zastávkou do uličky vpravo), kterou půjdete stále rovně. Ve druhé odbočce vlevo najdete menzu (jediný dům na pravé straně uličky) s velkými dřevěnými dveřmi.

Právnická (Nám. Curieových 7)

V této menze obědvá spousta krásných právniček. Menza se nachází ve sklepě budovy Právnické fakulty. Jídlo dobré, porce slušné, fronty větší, avšak rychle se posunující.

Z Karlína nasedněte na tramvaj 8 (a pak na Náměstí Republiky na tramvaj 15) nebo od koleje na tramvaj 17 a dojeďte na zastávku Právnická fakulta (nebo Čechův most a přejděte na druhou stranu Vltavy). Z opačného směru, od Malostranské, přejděte Mánesův most, odbočte doleva a k budově Právnické fakulty dojděte po nábřeží Vltavy.

Z Malostranského náměstí nasedněte na tramvaj 15 směr Malostranská a vystupte na Čechově mostu, na opačném břehu je menza. Most lze přejít pěšky, nebo si stopnout tramvaj 17 na opačné straně silnice.

Hostivař (Weilova 1144/2)

Tuto menzu využijete hlavně při cestě z tělocviku (při cestě na tělocvik to často není dobrý nápad). Od tramvajové smyčky Nádraží Hostivař běžte směrem od vlakového nádraží až k hostivařské koleji. Menza je obrovská, takže si určitě sednete, a vaří poměrně dobře.