Beánie je za námi

! Tento web je již zastaralý. Novější stránky najdete zde.

Další ročník studentské akce Beánie proběhl 4. 11. 2015. Letos se akce vrátila zpět do akademického prostředí a konala se v budově MFF UK v Troji. Účast předčila očekávání a dorazilo přes 400 nejen prváků, ale také studentů vyšších ročníků a přátel MFF.

Celou akci zahájil úvodní proslov pana děkana, po němž nastalo Jarníkování – přijímání prváků do stavu matfyzáckého. Jen o pár minut později studenti s diplomy zaplnili posluchárny, aby se podívali na filmy Matfyzák na kolejích, Matfyzákovo ráno i na historický film Matfyzák, nebo se spolu začali bavit nad pivem a Kofolou. Posluchárnu T2 postupně rozezvučely tři kapely, které za bouřlivého potlesku přidávaly další písničky. Na hlavním pódiu sklidil úspěch doc. Miloš Rotter se svými pokusy s tekutým dusíkem a v průběhu večera zavítali návštěvníci také na výstavku Matfyzák včera, dnes a zítra a dozvěděli se tak třeba, co znamená mít při studiu kliku nebo jak vypadá C#.

Místo u hlavního pódia se před půlnocí proměnilo v diskotéku a jindy školní podlaha se změnila v taneční parket. Studenti to rozjeli a spolu s DJ protancovali půlnoc. Kdo netancoval, našel si zálibu v řešení matematických problémů na tabuli (ano, opravdu, i to se dá na matfyzácké párty spatřit).

Akce se v tomto rozsahu nad očekávání povedla. Studenti odcházeli s úsměvem, leckdy s matfyzáckým tričkem na sobě a s půllitrem v ruce. Spokojení byli také účinkující, protože všude panovala přátelská a skvělá atmosféra. Beánie byla rozhodně víc matfyzácká a zábavná než v předchozích letech v klubu.

Můžete si prohlédnout fotky z akce.