Beánie 2015

! Tento web je již zastaralý. Novější stránky najdete zde.

Beánie 2015

Již 4. 11. 2015 proběhne tradiční Beánie aneb přijetí prváků staršími studenty. Letos se akce přesouvá zpět do prostředí MFF, bude se konat v budově T v Troji od 19:30, vstup zdarma. Vítání jsou nejen prváci, ale i ostatní studenti a absolventi Matfyzu. Kromě jarníkování se můžete těšit na matfyzácké kapely, občerstvení, výstavku „Matfyzák včera, dnes a zítra“, fyzikální pokusy a plno dalšího. Máte-li čas, nenechte si Beánii ujít! Nemáte-li čas, udělejte si ho.

 

Jak se na Beánii dostanete

Akce se koná v areálu MFF UK v Troji v budově T (tam, kde je knihovna a nejsou jazyky). Dostanete se sem pěšky od kolejí 17. listopadu nebo z autobusové zastávky Kuchyňka (201), příp. Pelc Tyrolka (112 – pozor, zastávka je pouze v jednom směru) nebo od severního východu z metra Nádraží Holešovice.

Na programu:

  • Jarníkování – „Kdo nebyl jarníkován, neudělá Matfyz.“
  • Studentské kapely, DJ
  • Kultovní film Matfyzák
  • Poutavé fyzikální pokusy
  • Prodej předmětů s logem Matfyzu
  • Výstavka “Matfyzák včera, dnes a zítra”
  • Pivo, limo, zábava!

Aktuální informace najdete na facebookové stránce události. Těšíme se na Vás!

_________________________________________________________________________

Jak Beánie proběhla

Další ročník studentské akce Beánie proběhl 4. 11. 2015. Letos se akce vrátila zpět do akademického prostředí a konala se v budově MFF UK v Troji. Účast předčila očekávání a dorazilo několik stovek nejen prváků, ale také studentů vyšších ročníků a přátel MFF.

Celou akci zahájil úvodní proslov pana děkana, po němž nastalo Jarníkování – přijímání prváků do stavu matfyzáckého. Jen o pár minut později studenti s diplomy zaplnili posluchárny, aby se podívali na filmy Matfyzák na kolejích, Matfyzákovo ráno i na historický film Matfyzák, nebo se spolu začali bavit nad pivem a Kofolou. Posluchárnu T2 postupně rozezvučely tři kapely, které za bouřlivého potlesku přidávaly další písničky. Na hlavním pódiu sklidil úspěch doc. Miloš Rotter se svými pokusy s tekutým dusíkem a v průběhu večera zavítali návštěvníci také na výstavku Matfyzák včera, dnes a zítra a dozvěděli se tak třeba, co znamená mít při studiu kliku nebo jak vypadá C#.

Místo u hlavního pódia se před půlnocí proměnilo v diskotéku a jindy školní podlaha se změnila v taneční parket. Studenti to rozjeli a spolu s DJ protancovali půlnoc. Kdo netancoval, našel si zálibu v řešení matematických problémů na tabuli (ano, opravdu, i to se dá na matfyzácké párty spatřit).

Akce se v tomto rozsahu nad očekávání povedla. Studenti odcházeli s úsměvem, leckdy s matfyzáckým tričkem na sobě a s půllitrem v ruce. Spokojení byli také účinkující, protože všude panovala přátelská a skvělá atmosféra. Beánie byla rozhodně víc matfyzácká a zábavná než v předchozích letech v klubu.

Fotky si můžete prohlédnout zde v galerii.

  • Aleš

    Na Troji? Zajímavej krok.